HS YAŞAM TARZI

HS Beslenme ve Yaşam Tarzı

Genel olarak sağlık ve zindeliği korumak adına dengeli beslenme ve gerekiyorsa kilonun kontrol altında tutulması tavsiye edilmektedir.

Fazla kilolarınızdan kurtulun

Araştırmalar HS’nin fazla kilolu olmakla bağlantılı olduğunu ve obezitenin derecesiyle birlikte hastalığın şiddetinin arttığını göstermektedir.1 Fazla kiloluysanız, biraz kilo vermek genel sağlığınıza katkıda bulunacak ve sıkı giysilerin yol açtığı rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Dermatoloğunuza Danışın

Hidradenitis suppurativa (HS) ile yaşayan herkesin bu durumla ilgili deneyimleri farklı olacaktır ve bunun sonucunda farklı fiziksel aktivitelere katılabilecektir. Ne tür aktiviteler yaptığınız veya yapmak istediğiniz konusunda bir dermatoloğa danışmalısınız.

 

Sigarayı bırakın

Tıbbi araştırmalar HS ile sigara içmek arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir.1,2 Sigaranın mı HS’ye yol açtığı, yoksa HS’nin (ve depresyon ya da fiziksel aktivite yokluğu gibi HS ile bağlantılı durumların) mi insanları sigara içmeye sevkettiği konusu tartışmalıdır. Ancak sigarayı bırakmak genel sağlığınızı olumlu etkileyecektir.1

Egzersiz yapmak sağlıklı bir kiloyu korumak ve stresi yönetmek için iyi bir yoldur.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN !