Köpek Memesi Beslenme Nasıl olmalı ?

Köpek memesi hastalığı, beslenme ile oldukça ilgili bağlantısı vardır.

Staphylococcus aureus (MRSA) metisilin grubuna dirençli olan bakteriler oldukça dirençli ve nerdeyse şu anki uygulanan bir oldukça tedavilere karşılık veremeyen bir hastalıktır. Hasta olan şahıs eğer yaşam tarzına dikkat etmezsek ne yazık ki alınan tedavi ne olursa olsun kesinlikle iyi bir netice veremez.

Staphylococcus aureus hem cemiyet hem de hastane, kökenli lokal ve sistemik infeksiyonlardan çoğunlukla izole edilen ve metisiline direnci sebebiyle de tedavisi güç olabilen bir mikroorganizmadır. Metisiline direnç hem koagülaz negatif stafilokoklar, hem de Saureus’ta saptanmıştır.

MRSA kökenlerinin bir çok bununla birlikte eritromisin, sefalosporinler, imipenem, tetrasiklin, klindamisin, aminoglikozidler ve mupirosin benzer biçimde topik ajanlara dirençlidirler.Sanayileşen dünyamız, çoğalan insan gücü ve bununla beraber getirmiş olduğu bir oldukça olumsuzlukları ne yazık ki yaşamımıza alarak birlikte yaşamak zorunda kalıyoruz. Aslen tam bu aşamada oldukça iyi düşünmemiz gerekiyor. Hakikaten istesek bazı durumları değiştirebilir miyiz?

 

Köpek Memesi Hastalığında Probiyotik ve Prebiyotiklerin Gereksinimleri

Köpek memesi Hastalığının ilk tedavi zamanında kesinlikle probiyotiklerin alınmasını tavsiye etmiyorum, bundan dolayı Barsak düzenini ne yazıki Zaralı mantar kısaca Candidda Albicans  tarafınca işgal edildiğinde alınan her brobiyotikler bu mantarı daha çok besler ve onu daha kuvvetli kılar oysa yapmamız ihtiyaç duyulan Candida Albicans mantarının beslenmesini kesip onu zayıf düşürmektir.

Bu durumda yapılması ihtiyaç duyulan hastalığın ilk 3-4 Aylık kısmında Probiyotikleri oldukça dengeli almalıyız bilhassa evde meydana getirilen yoğurt haricinde ötekiler(Turşu,sirke, kefir)  tavsiye edilmiyor.  İlk tedavi aşamasında çoğu zaman prebiyotikleri önerilir. Bunlar özelikle soğan, sarımsak, lahana,karnı bahar,ıspanak, kereviz,havuç, brokoli, benzer biçimde besinlerle barsak için lüzumlu olan yararlı  “Bifido” bakterisinin çoğalmasına destek veririz. Orta aşama tedavi aşamasında yavaş yavaş probiyotikleri alınabilir.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

HS hastalığı nedir?

HS hastalığı nedir?   Köpek Memesi Hidradenitis süppürativa Halk içinde Köpek Memesi olarak malum hidrozadenit, koltuk altındaki Apokrin ter bezlerinin stafilokok bakterilerinin cerahat la sonuçlanan bir enfeksiyonudur. Deri altı dokusunda ağrılı sertliklere Nodozite denir. Bu bölgelerde deri kızarıktır. Nodoziteler bir süre sonrasında cerahatla dolarlar. Oluşan bu cerahat vücut tarafınca püstül biçiminde dışarı atılabileceği şeklinde, atılmadan vücut tarafınca […]

Foliküliti Tanıyalım

Foliküliti Tanıyalım Kıl Kökü İltihabı Tanıyalım Vücudumuzun her bölgesinde bulunan kıllar düzgüsel şartlar altında vücudumuzdan dışarıya doğru çıkmaktadır. Kıl kökü iltihabı öteki ismiyle folikülit, çoğu zaman yüz, üst sırt ve alt bacaklarda görülmektedir. Foliküliti Tanıyalım Vücudumuzun bazı bölgelerinde kıllar deride kırmızı kabartılar şeklinde kendisini gösteriyorsa kıl kökü iltihabı hastalığına yakalanmış demekteyiz. Bakteri, mantar ve virüs […]