Skip to content

HS Forum

HS Forum GirişiHS Forum Kurtulanlar ve yorumları.

HS Forum, HS’den kurtulanlar, HS Hastalığını yenenler, Topluluklar, Yorumları, Köpek Memesi Hastalığı iyileşenlerin Yorumları HS hastalığı Kesin çözümü tedavisi nedir?

HS Hastalığından Kurtulanlar organik tedavisi hakkında kullanıcı yorumlarını okumak için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.hidrozadenit.com/kullanici-yorumlari

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

HS’nin Emareleri

Hidradenitis suppurativa’yı (HS) anlamanın ilk adımlarından biri hastalığın işaret ve emareleri mevzusunda kendinizi eğitmektir. Burada HS’nin çeşitleri mevzusunda data alabilirsiniz. (HS’den kurtulanlar)

1. evre: Yorumları Sinüs traktı yada skarlaşma olmadan tek yada azca sayıda çıbanlar.1,2 Ağrılı şişlikler ve apseler koltukaltında, Kurtulanlar kasık çevresinde, baldırların iç kısmında, kalçalarda ve memelerin altında görülebilir.

Bu kırılgan şişkinlikler genel anlamda bezelye büyüklüğünde sert nodüller olarak adım atar. Kurtulanlar Tipik olarak kırmızı olduklarından bu nodüller bir çok vakit akne, kıl dönmesi ya da herpes benzer biçimde bir cinsel hastalıkla karıştırılırlar.

2. evre: Yorumları Birden fazla bölgede sinüs traktları ve skarlaşmalarla tekrarlayan çıbanlar. HS Hastalığından Tek bir lokasyondaki uzun soluklu yada tekrarlanan çıbanların sonucu olarak HS ile skar oluşabilir.

3. evre: Yorumları Etkilenen bölgede yaygın, birbiriyle çoklu sinüs traktlarıyla bağlı çıbanlar (ceviz büyüklüğünde) şiddetli skarlara ve fena kokulu HS Hastalığından akıntıya niçin olabilir.

Hidradenitis Süpürativa: (HS’den kurtulanlar)

GüncelHidradenitis Süpürativa (HS); tekrarlayan, kronik inflamatuar birderi hastalığıdır. Puberte sonrası başlamış olan, derin, inflamatuar ağ-rılı lezyonlarla karakterizedir. Vücudun apokrin bezlerle karakte-rize olan; aksilla, anogenital ve inguinal bölgelerinde yaygındır.

Hastalığın prevalansı çalışmanın popülasyon ve metodolojik özel-liklerine bağlı olarak %1-4 benzer biçimde geniş bir aralıkta olduğuna işaretetmektedir. (HS’den kurtulanlar)

Hastalık; birçok hastalık ile beraberlik izah edebilir.Bunlara; aşırı kiloluluk, inflamatuar bağırsak hastalıkları; metabolik sen-drom, foliküler oklüzyon sendromları örnek gösterilebilir.

HS;foliküler pilosebase ünitenin inflamatuvar hastalığı olarak kabuledilmektedir.

Foliküler bir oklüzyon ve buna sekonder gelişenbir inflamatuar cevap söz mevzusudur. Hastalığın başlangıcında;genetik bir zemin olması haricinde; sigara kullanımı ve obeziteninde büyük rol oynadığı ortaya konmuştur. Hastalık sertliğini veevresini belirlemede, çeşitli sınıflama ve skorlama sistemleri oluş-turulmuştur.

HS tedavisinde; tüm hastalar mevcut hastalık durumlarına gore bireysel olarak değerlendirilir ve tedavi seçimibuna gore yapılır. (HS’den kurtulanlar)

Medikal tedavisi; antibiyotikler (klindamisin –rifampisin kombinasyonu, tetrasiklin), asitretin, biyolojik ajanlar(adalimumab, infliksimab, etanersept, anakinra, ustekinumab) vebirçok tedavi alternatifini ihtiva eder. Hastalıkta; bilhassa medikal te-daviye dirençli olduğu durumlarda kullanılmak suretiyle birçok cer-rahi tedavi seçeneği de tanımlanmıştır. (HS’den kurtulanlar)

[“Adana”, 1], [“Adıyaman”, 2], [“Afyonkarahisar”, 3], [“Ağrı”, 4], [“Aksaray”, 68], [“Amasya”, 5], [“Ankara”, 6], [“Antalya”, 7], [“Ardahan”, 75], [“Artvin”, 8], [“Aydın”, 9], [“Balıkesir”, 10], [“Bartın”, 74], [“Batman”, 72], [“Bayburt”, 69], [“Bilecik”, 11], [“Bingöl”, 12], [“Bitlis”, 13], [“Bolu”, 14], [“Burdur”, 15], [“Bursa”, 16], [“Çanakkale”, 17], [“Çankırı”, 18], [“Çorum”, 19], [“Denizli”, 20], [“Diyarbakır”, 21], [“Düzce”, 81], [“Edirne”, 22], [“Elazığ”, 23], [“Erzincan”, 24], [“Erzurum”, 25], [“Eskişehir”, 26], [“Gaziantep”, 27], [“Giresun”, 28], [“Gümüşhane”, 29], [“Hakkari”, 30], [“Hatay”, 31], [“Iğdır”, 76], [“Isparta”, 32], [“İstanbul”, 34], [“İzmir”, 35], [“Kahramanmaraş”, 46], [“Karabük”, 78], [“Karaman”, 70], [“Kars”, 36], [“Kastamonu”, 37], [“Kayseri”, 38], [“Kırıkkale”, 71], [“Kırklareli”, 39], [“Kırşehir”, 40], [“Kilis”, 79], [“Kocaeli”, 41], [“Konya”, 42], [“Kütahya”, 43], [“Malatya”, 44], [“Manisa”, 45], [“Mardin”, 47], [“Mersin”, 33], [“Muğla”, 48], [“Muş”, 49], [“Nevşehir”, 50], [“Niğde”, 51], [“Ordu”, 52], [“Osmaniye”, 80], [“Rize”, 53], [“Sakarya”, 54], [“Samsun”, 55], [“Siirt”, 56], [“Sinop”, 57], [“Sivas”, 58], [“Şanlıurfa”, 63], [“Şırnak”, 73], [“Tekirdağ”, 59], [“Tokat”, 60], [“Trabzon”, 61], [“Tunceli”, 62], [“Uşak”, 64], [“Van”, 65], [“Yalova”, 77], [“Yozgat”, 66], [“Zonguldak”, 67]