Köpek Memesi Hastalığında Beslenme

Köpek Memesi Hastalığında Beslenme

Köpek Memesi hastalığı olan hepimiz 1 şartı beslenme mevzusunda yaşam tarzını tamamını değiştirmeli.

Asla ev dışı tüketimi olmasın. Özelikle içresinde koruyucu ve tat verici raf ürünlerinden uzak durmalı. Bağırsak florasını varlıklı kılmak için yararlı probiyotiklerin alınması (ev yoğurdu ve kefir) oldukca önemlidir. Eğer Laktobasiller bakımında varlıklı olan probiyotik besinlerle beslenilirse bağırsak florasının mühim bir parçası olan Bifido (Bifidus) bakterisini zenginleştirilerek bu da patojen hücrelerini bastırarak bağırsak duvarından geçmesine engel olur ve tüm besinlerin sıhhatli sindirilmesine destek sağlar.

Köpek Memesi hastalığı tıbbi tedavi aşamasında yoğun antibiyotik kullanım sonucu bağırsak florasından ciddi yıkımlar meydana gelir,

bu yıkımları geri kazanmak için  en naturel yöntem  ev yoğurdu ve ev yapımı kefirle sağlayabiliriz. Öteki fermente ürünlerde alabilirsiniz. mesela, turşular doğal olarak ki ev de yapılanı tercih edin. Hem de ev yapımı elma sirkesi kesinlikle bulundurun.

Köpek memesi hastalığında tedavi aşamasında özelikle beslenmeye oldukca dikkatli olmakta yarar var. işlenmiş gıdalar, asitli içecekler, tüm suni tatlılar ve öteki zararı dokunan besinler  bağırsakta bulunan özelikle  candida albicans ve glabrata  mayalı tek hücreli mantar çeşitlerini oldukca daha iyi beslersiniz. buda Köpek Memesi hastalığının tedavi sürecini fena etkisinde bırakır. Netice almazsınız yada tedavide  süreç uzar. Bu durum hayatınızı oldukca fena etkileyebilir. Bilhassa ev yapımı fermente beslenmeye itina gösterin, ev yapı sirke, yoğurt, turşu (lahana ve kırmızı pancar) çeşitlerini hayatınızdan çıkarmayın.

Aksi durumda  dışarıda ne olduğu belli olamayan gıdaları tüketerek bağırsak mantarı Candida Albicans mantarını besleyerek Köpek Memesi hastalığına yol açan stafilokok bakterisini daha oldukca besler  hastalığı ilerletir.

Köpek memesi hastalığı, bulaşıcı, genetik yada kalıtsal bir hastalık değildir. Tamamen yanlış beslenme, hazır besin tüketmek, bu  gıdalarda meydana getirilen (G.D.O) değişimler sebebi ile ne yazık ki  kendi ellerimizle kanımız kirleterek bir oldukca hastalığa davetiye çıkartmaktayız. mesela bozulan bazı gıdaların uzun süre bozulmasını engellemiş olan koruyucu maddelerin girmesi, mevsim dışı sebze ve meyvelerin tüketilmesi, ziraat zamanında şuursuzca gübre atılması benzer biçimde sayabileceğimiz bir oldukca  sebep  sayabiliriz. Bunların sonucunda da ne yazık ki  köpek memesi hastalığı ,sedef, ürtiker, kurdeşen, egzama, mantar benzer biçimde bir oldukca hastalığa  sebebiyet vermektedir.

Köpek memesi, beslenme ile direkt ilgili bir hastalıktır.

Düzensiz beslenme,  mesela bolca tatlı kızartma, asitli içecek ,hazır gıdalar tüketmek, hareketsiz bir yaşam sürdürmek , kalitesiz temizlik ürünlerini kullanmak Özelikle besi hayvanları hazır tavuk benzer biçimde yemlerinde yoğun kullanılan suni antibiyotiklerden kesinlikle uzak durun. Aksi durumda bu  durumlar köpek memesi hastalığını daha da tetiklemektedir.

Ilk olarak, hazır tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Koruyucu ve uzun süre raf ürünleri asla almamalısınız. Beyaz ekmeği ,peyniri, tüm kızartma çeşitlerini, asitli ve gazlı içecekleri, suni tatlandırıcı ve tatlıları hayatınızdan tekrar almamak suretiyle  tamamen silin asla yemeyin. Naturel antibiyotik içeren sebzeler bolca tüketin, sarımsak, soğan, lahana, brokoli, ıspanak,

benzer biçimde tüm  sebzeleri  ve meyveleri mevsiminde olmak şartı ile bol miktarda tüketebilirsiniz. Eğer sıhhat sorununu teşkil ediyorsa tüm söylediklerimi yapmalısınız. Aksi durumda senelerce hayatınız nüzul eder. O şekilde ki belli bir şiddetten sonrasında yaşam konforunuzu kısıtlayıp evde hareketsiz yatmanıza sebep olabilir.

(Ayrıca özelikle sarımsak, soğan ve domatesi hafifçe közleyerek tüketirseniz yararını daha çok alırsınız şundan dolayı emilimi daha çok olur.)


HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

Köpek Memesi Hastalığı Nasıl Oluşur?

Köpek Memesi Hastalığı Iyi mi Oluşur? Sivilce yaşayan şahıs daha çok hidradenitis süpürativa gelişme riski altındadır. Araştırmacılar hidradenitis süpürativa’nın niçin geliştiğini tam olarak bilmemektedirler, sadece nodüller tıkalı kıl köklerinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Ek olarak cinsiyet hormonları hidradenitis süpürativa gelişiminde de rol oynamaktadır. Bir çok şahıs ergenlikten sonrasında ilk semptomları yaşamaktadır. Bağışıklık sistemi hidradenitis süpürativa gelişiminde bir […]

HS BULAŞICIMI TEDAVİSİ NEDİR?

HS BULAŞICIMI TEDAVİSİ NEDİR? HS BİTKİSEL TEDAVİSİ, TEDAVİSİ NEDİR? HS DEN KURTULANLAR, HS KURTULDUM, HS ÇARESİ Hidradenitis suppurativa HS, Tedavisi Nedir? genel anlamda koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen kronik bir deri köpek memesi hastalığıdır. Bu inflamasyon bölgelerinde bir çok süre ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkmaktadır. Bunlar genel anlamda bazı ter bezlerinin […]