HS Hastalığı Belirtileri

HS Hastalığı Emareleri

HS Emareler, apokrin bezleri olarak malum ter bezlerini etkileyen kronik, enflamatuar bir hastalıktır. HS’li bir çok kişide, koltuk altı, kasık, vulva yada anal bölgede tekrarlayan lezyonlar gelişir. Bununla beraber, bazı durumlarda, durum göğüslerin, kafa derisinin yada öteki alanların ter bezlerini içerebilir. Kanıtlar, dişilerin daha oldukca koltuk altı yada vulvar bölgede etkilendiğini, adamların ise ilk olarak anal bölge çevresinde tutulduğunu göstermektedir.

Buluğluk ve Yetişkinlik Süreci

Başlangıç ​​yaşı değişebilse de, semptomlar çoğu zaman buluğluk yada erken yetişkinlik döneminde ortaya çıkar. Hastalık, periyodik iyileşme ve semptomların kötüleşmesi ile uzun seneler sürmektedir. Hanımlarda tane görme, kilo alma, stres, hormonal değişimler, ısı ve terleme benzer biçimde pek oldukca şey bu hastalığın alevlenmesini tetikleyebilir. Bazı durumlarda, kaşıntı yada hastalık benzer biçimde erken emareler, durumun karakteristik emarelerinden ilkin gelebilir.

HANGİ AŞAMADASINIZ?

HS’nin 3 klinik aşaması vardır. Her aşama en iyi şekilde değişik terapilerle tedavi edilir. İdeal olarak tedavi, 3. aşamaya ilerlemeyi mümkün olmasıyla birlikte uzun süre durduracaktır. Bununla beraber, HS’nin tedavisi yoktur ve hastalık sonunda seyrini takip edecektir. Bu aşamalar aşağıdaki gibidir:

Hurley aşama 1: Bazı durumlarda, kaşıntı yada hastalık benzer biçimde erken emareler, durumun karakteristik emarelerinden ilkin gelebilir.

Hurley evre 2: Kanal oluşumu ve yara izi oluşumu ile tekrarlayan apseler oluşur. Tek yada oldukca sayıda geniş olarak ayrılmış lezyonlar olabilir.

Hurley evre 3: Tüm alanda yaygın yada neredeyse dağınık tutulum yada oldukca sayıda birbirine bağlı yol ve apseler gözlenir.

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Kıl foliküllerinin tıkanması (tıkanması) ve foliküler rüptür, kırılgan yada ağrılı, kırmızımsı nodüllerin ve irin içeren enfeksiyon boşluklarının (apseler) gelişmesine neden olur. Apseler, çoğu zaman hoş olmayan bir kokuya haiz olan berrak bir sıvı (seropurulent) ile karışmış olabilen irin boşalmasına niçin olarak deride kendiliğinden yırtılabilir. İyileşme ile yara dokusu formları ve ilk nodüllere komşu yeni lezyonlar gelişebilir. Bazı ciddi vakalarda, derin apseler, onları vücudun yüzeyine bağlayan deri dokularının derinliklerindeki anormal kanallar yöntemiyle akabilir (sinüs yolu oluşumu). Tekrarlanan iyileşme ve nüksler, etkilenen dokularda kalınca, kord benzeri bantlar olarak görünebilen ilerleyici skarlaşmaya niçin olur. Aşırı şiddetli vakalarda, durum kapsamlı ve potansiyel olarak dönem dışı bırakabilir.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

Güncel Özel HS Hastalığı

Güncel Hususi HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı güncel hususi Hidradenitis Süpürativa güncel hususi izahat. Hidradenitis Süpürativa: Güncel Hidradenitis Süpürativa (HS hastalığı); tekrarlayan, kronik inflamatuar birderi hastalığıdır. Puberte sonrası başlamış olan, derin, inflamatuar ağrılı lezyonlarla karakterizedir. Vücudun apokrin bezlerle karakterize olan; aksilla, anogenital ve inguinal bölgelerinde yaygındır. Köpek memesi Hastalığın prevalansı çalışmanın popülasyon ve metodolojik özelliklerine […]

Kıl Kökü İltihabı

Kıl Kökü İltihabı Kıl Kökü İltihabı, Kıl kökü iltihabı hastalığı Kıl kökü iltihabı hastalığı tedavisi, kıl kökü tedavisi, hs hastalığı tedavisi, köpek memesi hastalığı KIL KÖKÜ İLTİHABI-FOLİKÜLİT Vücudumuzun her bölgesinde bulunan kıllar düzgüsel şartlar altında vücudumuzdan dışarıya doğru çıkmaktadır. Kıl kökü iltihabı öteki ismiyle folikülit, çoğu zaman yüz, üst sırt ve alt bacaklarda görülmektedir. Vücudumuzun […]