Skip to content

HS YAŞAM TARZI

HS YAŞAM TARZI HS Beslenme ve Yaşam Seçimi

HS YAŞAM TARZI: Genel olarak sıhhat ve zindeliği korumak adına dengeli beslenme ve gerekiyorsa kilonun denetim altında tutulması tavsiye edilmektedir.

Fazla kilolarınızdan kurtulun HS YAŞAM TARZI

HS YAŞAM TARZI Araştırmalar HS’nin fazla şişman olmakla bağlantılı bulunduğunu ve aşırı kiloluluğun derecesiyle beraber hastalığın şiddetinin arttığını göstermektedir.1 Fazla kiloluysanız, birazcık kilo vermek genel sağlığınıza katkıda bulunacak ve sıkı giysilerin yol açmış olduğu rahatsızlıktan kurtulmanıza destek olacaktır.

hs yasam tarzı

Dermatoloğunuza Danışın HS YAŞAM TARZI

Hidradenitis suppurativa (HS) ile yaşayan her insanın bu durumla ilgili deneyimleri değişik olacaktır ve bunun sonucunda değişik fizyolojik aktivitelere katılabilecektir. Ne tür aktiviteler yaptığınız yada yapmak istediğiniz mevzusunda bir dermatoloğa danışmalısınız.

Sigarayı bırakın

HS YAŞAM TARZI Tıbbi araştırmalar HS ile sigara içmek içinde bir bağlantı bulunduğunu göstermiştir.1,2 Sigaranın mı HS’ye yol açmış olduğu, yoksa HS’nin (ve depresyon ya da fizyolojik aktivite yokluğu şeklinde HS ile bağlantılı durumların) mi insanları sigara içmeye sevkettiği mevzusu tartışmalıdır. Sadece sigarayı bırakmak genel sağlığınızı pozitif etkileyecektir.1

Egzersiz yapmak sıhhatli bir kiloyu korumak ve stresi yönetmek için iyi bir yoldur.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

HS YAŞAM TARZI