Skip to content

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm iyileşenlerin yorumları forum girişi.

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm Forum Sayfası Yorumları, Köpek memesi hastalığı tedavisi, Hs hastalığı Ter bezi iltihabı iyileşenler, HS forum yorumları

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm, Köpek memesi hastalığı tedavisi, Hs hastalığı tedavisi, Ter bezi iltihabı tedavisi kurtulanlar

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm. Toplumda Köpek Memesi hastalığı olarak malum Hidradenitis Süpürativa(HS) hastalığı nedir?

Toplumda köpek memesi hastalığı olarak da malum hidradenitis süpürativa, vücutta bilhassa kıvrım bölgelerinde yerleşim gösteren,  alevlenmeler yaparak şiddetli sivilce, çıban ve içinden iltihaplı akıntıların geldiği.

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm zaman içinde bu sivilce ve çıbanların kronik hale gelmiş olarak o bölgede yıkıma niçin olarak doku yapısını değiştirdiği, ciddi ağrıya, fena kokuya sebep olan bir hastalıktır.

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNDE SIKLIKLA GÖRÜLMEKTEDİR?

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm Bilhassa koltukaltı, kasıklar, kalça, göğüs arası ve göğüs altında ve içinde daha sık olmak suretiyle, ağrılı, akıntılı, derin yerleşimli şişlikler, doku hasarı ve fena iyileşmeye bağlı olarak şiddetli yara izleri,akıntılı fistüller, sırtta, yüzde şiddetli sivilceler de olabilir.

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm EN ÇOK HANGİ YAŞ ARALIĞINDA GÖRÜLÜR? CİNSİYETE GÖRE DAĞILIMI NASILDIR? NE SIKLIKTA GÖRÜLÜR?

Çoğunlukla genç erişkinlerde görülmekle beraber, daha ileri yaşta da ortaya çıkabilir. Hanımlarda daha sık görülür. Toplumun % 4’ünü etkileyebilen bir hastalıktır. Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm Erişkinlik dönemine girmeyle beraber başlangıç tipiktir.

Köpek Memesi Hastalığı HİDRADENİTİS SÜPÜRATİVA(HS) HASTALARIN SOSYAL YAŞAMINI NASIL ETKİLER?

-Hastaları toplumsal yaşantıdan uzaklaştırır. Bilhassa çıbanların ilk çıkma döneminde oldukca şiddetli ağrılar, halsizlik, ateş görülebilir.

Akıntının başlamasıyla beraber şahıs devamlı kendini kirli hisseder, giysileri, nevresimleri devamlı kirlenmektedir.

Kokuyla beraber yalnız kalmaya eğilimli hale gelir ve oldukca ciddi depresyon da gelişebilmektedir bu hastalarda. Cinsel yaşamı, toplumsal yaşamı negatif olarak oldukca etkilenir.

Köpek Memesi Hastalığı HASTALIĞIN TOPLUM VE DOKTORLAR TARAFINDA BİLİNİRLİĞİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm – Hastaların tanı alması averaj 7 yıl sürer. Toplumda çıban olarak değerlendirilir, hastalar doktora gitmeye çekinebilmektedir.

Dermatoloji uzmanları ve mevzuya hakim cerrahlar yada aile hekimleri değerlendirmediği sürece hastalık, yanlış tanı alabilmektedir. Kıl kökü iltihabı, enfeksiyon sanılabilmektedir.

Köpek Memesi Hastalığı HİDRADENİTİS SÜPÜRATİVA(HS) TANISI NASIL KONULMAKTADIR? TANIDA GECİKMELER OLABİLİR Mİ? TANIDAKİ GECİKMELERİN HASTALIĞIN GİDİŞATINA ETKİLERİ NELERDİR?

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm – Tanı, tetkike gerek kalmadan, klinik olarak muayene sonucunda konur. Hastaların tanı alması averaj 7 yıl sürer. Mevzuda uzman olmayan bir hekime başvurulduğunda enfeksiyon sanılarak gereksiz antibiyotik tedavileri ve cerrahi işlemler yapılabilir. Hasta iyileşmediği şeklinde, hastalığı ilerler, kalıcı deri bozuklukları ve fistüller gelişir.

Köpek Memesi Hastalığı HİDRADENİTİS SUPPURATİVA(HS) HASTALARI VEYA BU HASTALIĞI OLMASINDAN ŞÜPHE EDENLER HANGİ DOKTORA GİTMELİDİR?

-Kesinlikle bir deri ve zührevi hastalıklar uzmanına başvurmalıdır. Mevzuya hakim olan plastik cerrah yada genel cerrah da hastaya derhal operasyon karraı vermeden deri ve zührevi hastalıklar uzmanının görüşünü alır. Plastik cerrahi yada genel cerrahiyle hastaların durumu değerlendirilerek uygun tedavi başlanır, uygun hastalar cerrahi tedaviye yönlendirilir, uygun hastalar ilaç tedavileri alır.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA(HS) HASTALARININ HAYATI DOĞRU TANI VE TEDAVİ İLE NASIL DEĞİŞMEKTEDİR?

Hayatları tamamen değişmiş olur. Günlük hayatta ciddi aksaklıklara yol açan yaraları iyileşir, akıntıları geçer, koku problemi olmaz, şahıs kendine itimatını yine kazanır, toplumsal hayata geri döner.

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Köpek Memesi Hastalığına Kesin çözüm