Foliküliti Tanıyalım

Foliküliti Tanıyalım

Kıl Kökü İltihabı Tanıyalım

Vücudumuzun her bölgesinde bulunan kıllar düzgüsel şartlar altında vücudumuzdan dışarıya doğru çıkmaktadır. Kıl kökü iltihabı öteki ismiyle folikülit, çoğu zaman yüz, üst sırt ve alt bacaklarda görülmektedir. Foliküliti Tanıyalım Vücudumuzun bazı bölgelerinde kıllar deride kırmızı kabartılar şeklinde kendisini gösteriyorsa kıl kökü iltihabı hastalığına yakalanmış demekteyiz.

Bakteri, mantar ve virüs benzer biçimde mikroplardan dolayı oluşan kıl kökü iltihabı bazı hastalıkların emaresi niteliğini taşımaktadır. Foliküliti Tanıyalım Hastalık meydana geldiği kişilerde kaşıntı, yanma, batma ve deride acıma hissi oluşturmaktadır. Kıl kökü iltihabının içinde küçük bir bezelye benzer biçimde irin bulunmaktadır.

Genç ve erişkin kişilerde görülme olasılığı fazla olan kıl kökü iltihabı nadiren her yaşta görülmektedir. Bağışıklık sistemi bozuk olan ve karaciğer, şeker hastalığı taşıyan kişilerde kıl kökü iltihabı yaygın olarak görülmektedir.

   Vücudumuzda Kıl İltihabı Niçin Çıkar?

Deride bulunan mantar, bakteri ve virüsler değişik nedenler ile vücutta bulunan kıl köklerini etkilemektedir. Kıl kökü iltihabı en sık olarak staphylococcus aureus bakterisi ile kıl köklerinin bir enfeksiyonundan meydana gelmektedir.

Kıl kökü iltihabı olan şahıs ile yakın temas da bulunmakta hastalığın başlaması için kafi bir sebep olacaktır. Aşırı kilo, fazla terleme ve vücudun sürtünmesi benzer biçimde sebeplerden de ortaya çıkmaktadır.

Fırıncılık ve aşçılık benzer biçimde sıcak dereceli meslek meydana getiren kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma olasılığı daha fazladır. Bazı durumlar da ise değişik bir hastalıktan dolayı kullanılan ilaçların yan tesiri olarak da bu hastalığa yakalanılmaktadır.

   Vücudumuz Bizlere Ileti Veriyor Olabilir Mi?

Kıl kökü iltihabı hastalığı vücudumuzda belirmeden ilkin bizlere mesajlar vermektedir. Kıl kökünü çevreleyen ağrılı kızarık şişlik ve kimi zaman orta kısımlarda ortaya çıkan irinli bir kese olarak görülmektedir. Ek olarak çıkan bölgede kaşıntı ve duyarlılık meydana gelmektedir.

Eğer bu emareleri anlamayıp tedbir almaz isek ilerleyen günlerde irinli şişliğin açılması ve kabuk bağlanması görülmektedir. İltihap derinleştikçe şişlik ve duyarlılık artarak kıl kökünün iltihaplanmasına niçin olmaktadır.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Folikülit’i Tanıyalım, Kıl Kökü İltihabı, Kıl kökleri, Koltuk altında, Baçaklarda, Kasık bölgesi, Ter bezi tıkanıklığı, Bitkisel tedavisi, Kati çözümü nedir? 2019/2020

Benzer Yazılar ..

HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK

HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK Tek kelime: yürek kırıcı. Salgınlar,-tünel ve nodüller sıvı drenaj benzer biçimde acı ve koku yönetimi günlük yaşam demek için gün süresince devam eden azap. Ek olarak, ne giyeceğinizden durumunuz ve iyi mi hissettiğiniz hakkında ne söyleyeceğinize kadar her şeyi öğrenirsiniz. Ve kendinizi devamlı olarak açıklamak zorunda olduğunuzu sezmek yorucu. Şimdi ezici görünse […]

Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi

Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi Hidradenitis suppurativa (Köpek Memesi Hastalığı), cilt altında küçük, ağrılı yumrular içeren, uzun soluklu bir cilt rahatsızlığıdır. Bunlar bir çok vakit cildin derhal altında, cilde oluşturulan iltihabi akıntılarla karakterize edilirler. Daha oldukca koltuk altı, kasıklar ve göğüs altları şeklinde yerlerde gelişir. Yumrular dışarıya açıldıkları şeklinde cildin altında tüneller şeklinde de ilerleyebilirler. Hidradenitis […]