Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

Ailenizde hs hastalığı, hs hastalığı dermatolog, genetik hs hastalığı, hs hastalığı bulaşıcımı, hs hastalığı ilaçları, hs hastalığı krem, hs hastalığı ilaçları

Hafifçe hidradenitis suppurativa bir tek kendi kendine bakım önlemleri ile tedavi edilebilir. Kişisel bakım her türlü tıbbi tedavi için mühim bir tamamlayıcıdır. Aşağıdaki tavsiyeler, hastalıkların ve yaraların hızının iyileşmesine destek olabilir:

Günlük cilt bakımınızı aksatmayın

Vücudunuzu Cetaphil şeklinde nonsoap bir temizleyici ile nazikçe sudan geçirin. Yalnız ellerinizi kullanın, keseleri, lifleri yada cildi tahriş edebilecek öteki ürünleri kullanmayın. Koku var ise, antibakteriyel sabunla vücudunuzu yıkamayı deneyin. Fazladan emici toz yada çinko oksidin uygulanması da destek olabilir. Antiperspiranlar kullanmak cildin kuru kalmasına destek olabilir. Cildinizi tahriş eden herhangi bir ürünü kullanmayı bırakın.

Acınızı yönetin

Islak yada ılık bir bezi nazikçe uygulamak şişliğin azaltılmasına ve ağrıların hafifletilmesine destek olabilir. Ortalama 10 dakika süresince devam edin. Doktorunuza en uygun ağrı kesiciyi tavsiye etmesini isteyin. Ve evde yaralarınıza muntazam bir halde iyi mi bakım yapacağınız mevzusunda doktorunuzla konuşun.

Sıkı kıyafetlerden ve tahriş edici ürünlerden kaçının

Sürtünmeyi azaltmak için gevşek, hafifçe giysiler giyinin. Bazı hanımefendiler, hijyenik pedlerden ziyade tamponları kullanmanın deri ile daha azca sürtünme yarattığını düşünerek bu yöntemi tercih etmektedir. Parfüm, boya ve enzim içermeyen deterjan ve öteki ürünleri kullanın.

Cildi yaralamaktan kaçının: Mesela, sivilce ve yaraları sıkmayın. Etkilenen deriyi traş etmeyi bırakın.

Sıhhatli kilo verin ve etken kalınca

Sıhhatli kiloda olmamak semptomları daha da kötüleştirebilir. Cildinizi tahriş etmeyen aktiviteler bulmaya çalışın.

  • Rejiminizi değiştirmeyi düşünün: Süt ürünleri, işlenmiş şeker, un, bira ve mayası yada buğday içeren öteki yiyeceklerden kaçınmaya çalışın.
  • Tüm tütün ürünlerinden kaçının: Sigara ve öteki tütün kullanımı hidradenitis suppurativa’nın kötüleşmesine sebep olabilir.

Günlük alınan çinko takviyeleri iltihabı azaltmaya ve yeni salgınları önlemeye destek olabilir.

Ne Süre Doktora Gitmek Gerekir?

Hidradenitis suppurativa’nın erken teşhisi, etkili tedavi almanın anahtarıdır. Aşağıdaki durumları yaşıyorsanız derhal doktora başvurun;

  • Ağrılarınız var ise,
  • Birkaç hafta içinde iyileşme olmuyorsa,
  • Tedavi olmanıza karşın tekrarlıyorsa,
  • Değişik bölgelerde de görülmeye başlamışsa,
  • Sık sık tekrarlıyorsa.

Eğer size hidradenitis suppurativa teşhisi konulduysa, hastalığın yeniden nüks etme işaretlerinin çoğu zaman ilk meydana gelenlere benzediğini ihmal etmeyin. Ek olarak yeni emare yada emarelere dikkat edin. Bunlar, nüks etme ya da tedavinin bir komplikasyonu olabilmektedir.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

Korkutan Hastalık : HİDRADENİTİS SUPPURATİVA

Korkutan Hastalık : HİDRADENİTİS SUPPURATİVA Adıyla tanınan köpek memesi hastalığı, ter bezlerinin olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle meydana çıkan süreğen bir deri hastalığıdır. Daha evvelce bu hastalığı duymayan vatandaşlar, köpek memesi hastalığı ile ilgili informasyon alabilmek istiyor. Peki, HS hastalığı nedir? İşte, ilgili dört gözle beklenen detaylar… HİDRADENİT (HS) TOPLUMDA TEDAVİSİ Aşağı yukarı her 100 […]

HS BULAŞICIMI TEDAVİSİ NEDİR?

HS BULAŞICIMI TEDAVİSİ NEDİR? HS BİTKİSEL TEDAVİSİ, TEDAVİSİ NEDİR? HS DEN KURTULANLAR, HS KURTULDUM, HS ÇARESİ Hidradenitis suppurativa HS, Tedavisi Nedir? genel anlamda koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen kronik bir deri köpek memesi hastalığıdır. Bu inflamasyon bölgelerinde bir çok süre ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkmaktadır. Bunlar genel anlamda bazı ter bezlerinin […]