Kıl Kökü Hastalığının Tedavisi

Kıl Kökü Hastalığının Tedavisi

Kıl Kökü Hastalığının Tedavisi, kan çıbanı tedavisi, ter bezi tedavisi, köpek memesi tedavisi, köpek memesi hastalığı, kıl kökü irin tedavisi, kati çözümü

Kıl Kökü Hastalığının Emareleri Nedir?

Kıl kökü hastalığının erken emareleri, koltukaltı, kasıklar, kalça yada meme altında görülen bir yada birkaç sivilce görünümünde şişliklerdir. Vücudun tek bir yerinde yada çeşitli yerlerinde meydana gelebilir. İlerleyen aşamalarda bu şişlikler akıntılı iltihaplara dönüşür ve kökü koku yayarlar.

Kıl Kökü Hastalığına Haiz Olduğumu Iyi mi Anlarım?

Kıl kökü hastalığına haiz olup olmadığınızı anlamanın yolu en kısa sürede bir dermatoloğa danışmaktır. Bu hastalıktan şüpheleniyorsanız hastalığın teşhisi için düzenlenen anketi evde uygulamanız mümkündür. Hastalığın ilk emaresi olan sivilcemsi kırılgan şişlikler koltukaltı, kalça yada kasık benzer biçimde bölgelerinizde mevcut mu?

Şu an mevcut olmasa bile son altı ay içinde bu şikayetleriniz oldu mu? Son altı aylık süreçte sivilceler üç yada daha çok kez tekrarladı mı? Sivilcelerin çıkmış olduğu ve kaybolduğu bölgelerde iz kaldı mı? Ailenizde kıl kökü hastalığına haiz bir fert var mı? Bu soruların cevapları pozitif ise, kıl kökü hastalığına haiz olma ihtimaliniz fazlaca yüksektir.

Kıl Kökü Hastalığının Evreleri Nedir?

Kıl kökü hastalığı üç evreden oluşur: Hafifçe, orta ve şiddetli evre. Kıl kökü hastalığının üç evresi, Hurley skalası denilen bir skala üstünden değerlendirilir. Hafifçe evrede, meydana gelen akne yapılı nodüller tek yada birkaç tanedir. Bu aşamada uzun yaralar yada oyuklar yoktur.

Başlangıç evresidir. Orta düzeyli evrede, çıbanlaşma adım atmıştır. Lezyonlar çoklu görülür ve yara yapısı oluşturur. Derin ve iltihaplıdırlar. Şiddetli evrede nodüller ceviz ebatlarına ulaşmaktadır. Bölgede pek fazlaca nodül bulunur ve bunlar iltihaplı, kökü kokuludur. Bölge yara görünümünü almıştır, lezyonlar birbirleri ile bağlıdır. Bu bölgede irin çoğunlukla yine eder.

Kıl Kökü Hastalığından Şüpheleniyorum, Ne Süre Doktora Gitmeliyim?

Kıl kökü hastalığına dair şüpheleriniz var ise ve yukarıda anlatılan emareler yaşadığınız süreci tanımlıyorsa en kısa sürede bir dermatoloğa danışmalısınız.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Tavsiyeler Ailenizde hs hastalığı, hs hastalığı dermatolog, genetik hs hastalığı, hs hastalığı bulaşıcımı, hs hastalığı ilaçları, hs hastalığı krem, hs hastalığı ilaçları Hafifçe hidradenitis suppurativa bir tek kendi kendine bakım önlemleri ile tedavi edilebilir. Kişisel bakım her türlü tıbbi tedavi için mühim bir tamamlayıcıdır. Aşağıdaki tavsiyeler, hastalıkların ve yaraların hızının iyileşmesine […]

Hidradenitis suppurativa nedir ?

Hidradenitis suppurativa nedir ? Akne inversa olarak da malum unsur Hidradenitis suppurativa (HS), iltihaplı ve şişmiş topakların ortaya çıkması ile karakterize uzun soluklu bir cilt hastalığıdır. Bunlar tipik olarak ağrılıdır ve sıvı yada irin salgılayarak açılır ve en oldukça etkilenen alanlar koltuk altı, göğüs altı ve kasıktır. İyileştikten sonrasında yara dokusu kalır. Aşırı kiloluluk ve […]