HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK

HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK

Tek kelime: yürek kırıcı. Salgınlar,-tünel ve nodüller sıvı drenaj gibi acı ve koku yönetimi günlük yaşam demek için gün boyunca süren azap. Ayrıca, ne giyeceğinizden durumunuz ve nasıl hissettiğiniz hakkında ne söyleyeceğinize kadar her şeyi öğrenirsiniz. Ve kendinizi sürekli olarak açıklamak zorunda olduğunuzu hissetmek yorucu. Şimdi ezici görünse de, özellikle de yeni teşhis edildiyseniz, sırtınızı tutan ve hayatınızı geri alabilmeniz için size yardım edecek bir doktor bulun. Tedavi Mümkündür.

DUYGUSAL SAĞLIK

HS’NİZ olduğunda depresyonda veya endişeli hissetmemek ya da “normal” bir hayata sahip olma şansı hakkında aşağı inmek zor. Başa çıkmanın en iyi yolu?

ARKADAŞ BUL

Kimse daha önce orada olan biri gibi neler yaşadığını bilmiyor. Bu yüzden HS’Lİ biriyle konuşmak yardımcı olabilir.

BAŞKALARIYLA KONUŞ

Bir savunuculuk grubuna katılmak, zor duyguları değişim ve farkındalık gibi daha olumlu bir şeye yönlendirmenize yardımcı olabilir. Ya da sadece ailenizle ve arkadaşlarınızla hayatınızın nasıl bir şey olduğunu keşfetme fırsatını yakalayın ve yönetemediğinizde size yardım etmelerine izin verin.

Bir terapistle konuş. Başa çıkma becerilerini ve kabulünü önerebilecek sempatik birini bulmak, duygularınızı daha fazla kontrol altında hissetmenize yardımcı olurve daha az depresif ve endişeli olursunuz.

CİNSEL HAYAT

Cinsel organlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız—erojen bölgeler olması gereken her yerde sızma, ağrılı kaynar ve tünelleriniz olduğunda biriyle samimi olmak zordur. Ve bazı ilaçlar libidonuzun düşmesine neden olabilir, bu da yardımcı olmaz. Ama yalnız değilsin. Hem erkekler hem de kadınlar cinsel sıkıntıdan muzdariptir, ancak bir kadınsanız daha utangaç hissetme olasılığınız daha yüksektir (başka ne var?) ve bekar. Ancak HS’Lİ insanlar tatmin edici cinsel ilişkilere ve ortaklara sahiptir. Ne yardımcı olur:

HS KAÇINILMAZ DEĞİL !

Açık olacağım. Bu durumu potansiyel ortaklara açıklayın ve size mümkün olduğunca çok soru sormalarına izin verin. Ve ne düşündüklerini bildiğinizi varsaymayın—emin değilseniz sorun.

Memnuniyeti başka yollarla bulun. Bir parlama sırasında seks yapmak istemeyebilirsiniz, ancak seks mutlaka cinsel ilişkiyi içermemelidir—sevginizi ifade etmek için yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Kanepede yatmak, birlikte iyi bir yemek yemek ya da en sevdiğiniz şovları izlemek gibi samimiyeti arttırır.

GEBELİK

Hamile olmak, cildiniz hakkında endişelenmeden veya ilaçlarınızı (ve rutininizi) değiştirmek zorunda kalmadan yeterince zordur. Ancak, Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre, işaret fişeklerinizin daha da kötüye gitmeyeceğinden (kadınların sadece %8’i bunu yaptı) ve HS’NİZİN iyileşebileceği 5’te 1 şansı var. Ancak, hamile kalmayı planlıyorsanız veya şüpheleniyorsanız, ilaçlarınızı doktorunuzla tartışmak daha önemli olabilir, çünkü biyolojik ilaçlar, hormonlar ve retinoidler hamile anneler için en güvenli seçenek değildir.


HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir önceki yazımız olan KÖPEK MEMESİ HASTALIĞININ ROLÜ başlıklı makalemizde Hidradenitis süpürativa, HS Bitkisel tedavisi ve Hs hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar ..

Hidradenitis Suppurativa (Köpek Memesi Hastalığı)

Hidradenitis Suppurativa (Köpek Memesi Hastalığı) Hidradenitis süppürativa; HS apokrin ter bezlerinin sık tekrarlayan iltihabi hastalığıdır. Halk arasında köpek memesi hastalığı olarakta tanımlanmaktadır. Derimizde ekrin, apokrin ve sebaseöz bez adı verilen üç ayrı tip salgı bez vardır. Apokrin ter bezleri ter bezi olarak isimlendirilmekle birlikte asıl görevleri vücut ısı düzenlenmesi değildir. Kişiye özgü kokunun oluşmasını sağlarlar. […]

Köpek Memesi Hastalığında Beslenme

Köpek Memesi Hastalığında Beslenme Köpek Memesi hastalığı olan herkes 1 şartı beslenme konusunda yaşam tarzını tamamını değiştirmeli. Asla ev dışı tüketimi olmasın. Özelikle içresinde koruyucu ve tat verici raf ürünlerinden uzak durmalı. Bağırsak florasını zengin kılmak için faydalı probiyotiklerin alınması (ev yoğurdu ve kefir) çok önemlidir. Eğer Laktobasiller bakımında zengin olan probiyotik besinlerle beslenilirse bağırsak florasının […]