HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK

HS HASTALIĞIYLA YAŞAMAK

Tek kelime: yürek kırıcı. Salgınlar,-tünel ve nodüller sıvı drenaj benzer biçimde acı ve koku yönetimi günlük yaşam demek için gün süresince devam eden azap. Ek olarak, ne giyeceğinizden durumunuz ve iyi mi hissettiğiniz hakkında ne söyleyeceğinize kadar her şeyi öğrenirsiniz. Ve kendinizi devamlı olarak açıklamak zorunda olduğunuzu sezmek yorucu. Şimdi ezici görünse de, bilhassa de yeni teşhis edildiyseniz, sırtınızı tutan ve hayatınızı geri alabilmeniz için size yardım edecek bir tabip bulun. Tedavi Mümkündür.

DUYGUSAL SAĞLIK

HS’NİZ olduğunda depresyonda yada endişeli hissetmemek ya da “düzgüsel” bir hayata haiz olma şansı hakkında aşağı inmek zor. Başa çıkmanın en iyi yolu?

ARKADAŞ BUL

Kimse daha ilkin orada olan biri benzer biçimde neler yaşadığını bilmiyor. Bu yüzden HS’Lİ biriyle konuşmak destek olabilir.

BAŞKALARIYLA KONUŞ

Bir savunuculuk grubuna katılmak, zor duyguları değişiklik ve farkındalık benzer biçimde daha pozitif yönde bir şeye yönlendirmenize destek olabilir. Ya da bir tek ailenizle ve arkadaşlarınızla hayatınızın iyi mi bir şey bulunduğunu keşfetme fırsatını yakalayın ve yönetemediğinizde size yardım etmelerine izin verin.

Bir terapistle konuş. Başa çıkma becerilerini ve kabulünü önerebilecek sempatik birini bulmak, duygularınızı daha çok denetim altında hissetmenize destek olurve daha azca depresif ve endişeli olmuş olursunuz.

CİNSEL HAYAT

Cinsel organlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız—erojen bölgeler olması ihtiyaç duyulan her yerde sızma, ağrılı kaynar ve tünelleriniz olduğunda biriyle samimi olmak zor olsa gerek. Ve bazı ilaçlar libidonuzun düşmesine niçin olabilir, bu da destek olmaz. Fakat yalnız değilsin. Hem erkekler hem de hanımefendiler cinsel sıkıntıdan muzdariptir, sadece bir kadınsanız daha utangaç hissetme olasılığınız daha yüksektir (başka ne var?) ve bekar. Sadece HS’Lİ insanoğlu tatminkar cinsel ilişkilere ve ortaklara haizdir. Ne destek sunar:

HS KAÇINILMAZ DEĞİL !

Açık olacağım. Bu durumu potansiyel ortaklara açıklayın ve size mümkün olduğunca fazlaca sual sormalarına izin verin. Ve ne düşündüklerini bildiğinizi varsaymayın—güvenilir değilseniz problem.

Memnuniyeti başka yollarla bulun. Bir parlama esnasında cinsellik yapmak istemeyebilirsiniz, sadece cinsellik ne olursa olsun cinsel ilişkiyi içermemelidir—sevginizi ifade etmek için yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Kanepede yatmak, beraber iyi bir yiyecek yiyecek ya da en sevdiğiniz şovları seyretmek benzer biçimde samimiyeti arttırır.

GEBELİK

Hamile olmak, cildiniz hakkında endişelenmeden yada ilaçlarınızı (ve rutininizi) değişiklik yapmak zorunda kalmadan yeterince zor olsa gerek. Sadece, Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisi’nde meydana getirilen bir araştırmaya nazaran, işaret fişeklerinizin daha da kötüye gitmeyeceğinden (hanımefendilerin bir tek %8’i bunu yapmış oldu) ve HS’NİZİN iyileşebileceği 5’te 1 şansı var. Sadece, hamile kalmayı planlıyorsanız yada şüpheleniyorsanız, ilaçlarınızı doktorunuzla tartışmak daha mühim olabilir, bu sebeple biyolojik ilaçlar, hormonlar ve retinoidler hamile anneler için en güvenli seçenek değildir.


HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Benzer Yazılar ..

HS Hastalığı (Köpek Memesi Hastalığı) Tedavisi

HS Hastalığı (Köpek Memesi Hastalığı) Tedavisi Hidradenitis suppurativa’nın teşhisine destek olacak kati bir kontrol yoktur. Bir hekim cildin etkilenen bölgelerini inceler ve enfekte bir bölgeden bir örnek alabilir. Bu, tanı koymada destek olabilir, bundan dolayı durum çoğu zaman cilt enfeksiyonlarına yol açan bakterilerin varlığı ile ilişkili değildir. Hidradenitis suppurativa akne yada batık tüyler için yanlış […]

Köpek Memesi hastası olabilirsiniz !

Köpek Memesi hastası olabilirsiniz ! Dermatoimmünoloji ve Alerji Derneği; toplumda 100 kişiden birinde görülen, halk içinde “köpek memesi hastalığı” olarak da malum, çoğunlukla koltuk altları ve kasık çevresinde iltihaplı ve ağrılı sivilce ve çıban biçiminde kendini gösteren hidradenitis suppurativa(HS) hastalığına dikkat çekmek amacıyla farkındalık kampanyası başlattı. “7 Yıl Bekleme, Kolunu Kaldır, Kontrolünü Yaptır” Global biyofarma […]